Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı
MEHMET SİNAN YILDIZ
 


1976 yılında Yozgat’ta doğdu. ilk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun olarak kaymakamlık mesleğine ilk adımını attı, sonrasında İngiltere Nottingham Üniversitesinde dil eğitimi gördü.

Amasya-Göynücek, Konya-Akören ilçelerinde kaymakam vekilliğinde bulundu.

87. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamladı. Çorum-Ortaköy, Van-Bahçesaray, Kars-Kağızman, Konya-Doğanhisar, Şanlıurfa-Suruç ve Kahramanmaraş-Göksun ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptı.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde şube müdürü olarak çalıştığı dönemde 2011 Van Depremi dolayısıyla geçici görevli Vali yardımcısı olarak 5 ay süreyle Van’da çalıştı.

Sonrasında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında yaklaşık 2 yıl süreyle başkan yardımcısı olarak, 2014 -2016 yılları arasında ise İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığında başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Bugün itibariyle İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Evli olup iki çocuk babasıdır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kayıt: 11.3.2015
Güncelleme:11.5.2017
Paylaş
WS05