ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Artvin İl Göç İdaresi Müdürü Gülşen Çınar ve kurum personeli tarafından Vali Doğanay'a Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle ziyarette bulunuldu.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, "Ülkemize ve ilimize göç etmek durumunda kalan insanların dili, dini, ırkı ne olursa olsun, onlara sahip çıkıp devletimizin, gönüllü kuruluşların ve hatta vatandaşlarımızın yardımlarını ve desteklerini misafir ettiğimiz göçmenlere aktarmaya çalışıyoruz." dedi.
 
Vali Doğanay, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla, İl Göç İdaresi Müdürü Gülşen Çınar ve beraberindeki kurum personelini makamında kabul etti.
 
Ziyarette, İl Göç İdaresi Müdürü Çınar, çalışmaları hakkında Vali Doğanay'a bilgi vererek, Artvin'deki göçmenler ve onlara yönelik faaliyetleri anlattı.
 
Vali Doğanay, insanların memleketlerinde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşarken oluşan birtakım sorunlardan dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kaldıklarını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti olarak göçmenlere evlerini ve gönüllerini açtıklarını söyledi.
 
Hiç kimsenin ülkesini terk etmek istemediğine işaret eden Vali Doğanay, "Ülkelerde yaşanan iç karışıklıklar ve mağduriyetler bizleri de çok derinden üzüyor. Ülkemize ve ilimize göç etmek durumunda kalan insanların dili, dini, ırkı ne olursa olsun, onlara sahip çıkıp devletimizin, gönüllü kuruluşların ve hatta vatandaşlarımızın yardımlarını ve desteklerini misafir ettiğimiz göçmenlere aktarmaya çalışıyoruz." diye konuştu.
Kayıt: 18.12.2017
Güncelleme:18.12.2017
Paylaş


WS05